Úvodní stránka   O autorovi a o řemesle   Výstavy a prezentace   Drátenické rekordy   Objednávky   Džarci   1. drátenická škola   1. divoký sraz dráteníků   12. Kurs "Drátování ve Třebani"   Jednotlivé lekce pro mírně pokročilé   Drátovat - letovat   Hodnocení absolventů minulých kursů   Svet drotarov    Výstavy a akce probíhající a chystané   Objednávky, vzkazy, názory

10. kurs 2003 (březen - listopad)

Speciální rozšířený kurs drátenictví pro začátečníky, zájemce o staré techniky ruční práce, pro keramiky, vedoucí kroužků DDM, pro učitele, pro zájemce o aktivní relaxaci i rekreační drátování. Je možné udělit osvědčení pro získání živnostenského listu.

Kurs vede: Mgr. Petr Musil
Typ studia: Speciální, ve spolupráci se Vzdělávacím spolkem uměleckých řemesel Praha 13 - Stodůlky, který uděluje osvědčení VSUŘ (za příplatek)
Osvědčení: obor lidová umělecká výroba - drátenictví
Časový plán: 10 lekcí po 6 hodinách, od 10 do 16 hodin.
Termíny:
vždy soboty  8.3., 22.3., 5.4., 26.4., 10.5.,
7.9., 4.10., 18.10., 1.11., 15.11.
Materiál: Speciální druhy drátů potřebných k práci jsou v ceně, další lze dokoupit. Také keramiku a vzácné knihy o řemesle lze dokoupit. Přesné instrukce co s sebou dostanete včas, včetně složenky.
Nářadí: Stačí troje kleště Knipex: štípací 74-140, ploché 37 11 125, menší kónické (kulaté čelisti do špičky), tvrdá čalounická jehla prům. 3 mm a plochý (malý) jehlový pilník.
Program: Každý den jiný typ výrobků, od kraslic až po klasické spirálové prostorové výrobky. Kurs obsahuje program základního kursu drátování VSUŘ, má asi pětinásobný časový rozsah, skládá se z jarní a podzimní části. Učitelé mohou znalosti i praktické dovednosti využít ve výtvarné výchově, estetické výchově, pracovních činnostech, dějepisu, zeměpisu, při vedení zájmových kroužků a v družině. Keramici získají širší pohled na řemeslo, navazující na jejich práci, které se daří po dlouhé době přehlížení postupně oživovat.
Z každé lekce si odnesete hotový výrobek, z kursu pak zpracovanou dokumentaci. Ve škole jsou dobré prostorové podmínky k práci, k dispozici jsou speciální přípravky pro zhotovení unikátních výrobků. Lektor je držitelem 3 přihlášek průmyslových vzorů a 3 zápisů v Guinnessově knize rekordů v oboru drátenického řemesla.
Místo: Základní škola v Zadní Třebani, Školní ulice 219, spojení vlakem z Prahy 29 minut směr Beroun, od nádraží ve Třebani vlevo podchodem po žluté turistické značce, budova školy je ve větší zahradě za mostem přes potok. Zadní Třebaň leží v krásné krajině u Berounky mezi brdskými lesy a Českým krasem.
Ubytování: Doporučuji:
Hotel Mlýn, Zadní Třebaň, ubytovna cca 140,-/os , penzion 220,-/os. - tel: 257 721 307
Chaty: V Hlásné Na vršku (čtyřlůžkové) 150,-/noc, jen letní provoz, tel: 257 213 083, mobil: 604 802 494, e-mail: hlasna@seznam.cz
www.hillnet.cz/navrsku/
Cena kursu: 65,- Kč/hod, 60 hodin, 3900,- Kč (+ 500 za osvědčení). Platí se celý kurs předem, složenkou typu C, osvědčení VSUŘ se připlácí zvlášť, není podmínkou účasti. Pokud Vaši platbu hradí organizace, pošlete objednávku vystavím fakturu.


Přihláška:
Jméno:
Adresa: Ulice:
Město:
PSČ:
E-mail:
Datum narození:
Profese:
 

Těším se na Vás

dráteník
Petr