Úvodní stránka   O autorovi a o řemesle   Výstavy a prezentace   Objednávky   Džarci   První drátenická škola - celoroční program 2004   Hodnocení absolventů minulých kursů   2. divoký sraz dráteníků   Drátenické rekordy, Pelhřimov 2001 - 2003   Výstavy a akce probíhající a chystané   Objednávky, vzkazy, názory Kazety pro domácí učení  První drátenická škola
            - celoroční program 2005     Drátenická škola v Zadní Třebani letos otevírá pátý rok své existence. Jak můžete snadno zjistit v rubrice "Džarci", prošlo jí už více než 200 džarků, kteří byli na drátenické vyhlídce nad Třebaní "pasováni" na dráteníky.
     Petr Musil, zakladatel a lektor drátenické školy, nabízí všem dospělým zájemcům výuku zapomenutého řemesla. Jedná se o 10 lekcí pro začínající (Z) 5 lekcí pro pokročilé (P) i krátkodobé speciální lekce tématické pro každého (S).
     Výuka je určena zájemcům o staré techniky ruční práce, keramikům, vedoucím kroužků, vychovatelům, učitelům, nezaměstnaným, zájemcům o aktivní relaxaci a rekreační drátování.
Absolventi mohou získat osvědčení Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel Praha (za příplatek) a kovový barevný odznak "Drátování ve Třebáni" zdarma. Spolupracujeme s agenturou "Dobrý den" v Pelhřimově (drátenické rekordy), a s Povážským muzeem v Žilině (drátenická expozice). Lekce jsou pečlivě odzkoušené a zvládne je opravdu každý.
     Výuka probíhá zpravidla v sobotu a neděli od 10 do 16 hodin.
     Zadní Třebaň je výborně dopravně dostupná (Vlakem, 30 minut z centra Prahy).
     Pro vzdálenější zájemce můžeme doporučit 2-3 možnosti ubytování, i v zimě.

(Z) - začínající (P) - pokročilí (S) - pro každého

26. kurz - 5.3. so, Drátenické kraslice, (S), 10 - 16 h, dráty v ceně, kachní i husí vejce.
27. kurz - 5 lekcí pro pokročilé, (P), leden/březen 2005, pro abs. zákl. kurzů, max. 12 os.
28. kurz - 5 lekcí „Drátování s džarkem“(Z), pro vedoucí dětí, 12 osob, NOVINKA.
29. kurz - 10 lekcí Drátování ve Třebáni (Z), březen/říjen, vyzkoušený úspěšný program.
30. kurz - 10 lekcí Letní škola (Z), 1.-10.7., pro vzdálené, ubyt. v kempu/penzionu
31. kurz - 5 lekcí Letní škola-pokročilí (P), pro vzdálené absolventy zákl. kurzů-ubytování.
32. kurz - 10 lekcí „Drátování ve Třebáni (Z),říjen/březen 2006,osvědčený tradiční program.
33. kurz - 3.12. so Drátěné zvonky a ozdoby (S), mosazné a měděné ozdoby na stromek
34. kurz - 4.12. ne Drátěné vánoční dárky (S), dárkové misky a talíře, užitečné a krásné.


Prosím přihlášené zájemce, aby si na cestu přibalili domácí obuv, zástěru nebo starší oděv na práci, případně i tenčí pracovní rukavice, měkký hadřík, kousek jemného smirkového plátna a malé množství jedlého oleje nebo oleje na kola. Všechny druhy drátů potřebných k práci jsou v ceně kurzů (včelařský, zubařský, ocelový měkký od prům. 0,4 mm do 2,5 mm, měděný, mosazný, pozinkovaný atp.) Keramiku potřebnou pro oplétání je možné dokoupit na místě. Začátečníci se zájmem o osvědčení VSUŘ pořebují kroužkový pořadač s fóliemi na pracovní deník.

Mgr. Petr Musil


Těším se na Vás

dráteník
Petr