Úvodní stránka  O autorovi a o řemesle  Výstavy a prezentace  Objednávky  Džarci  První drátenická škola - celoroční program 2004   Hodnocení absolventů minulých kursů   2. divoký sraz dráteníků   Drátenické rekordy, Pelhřimov 2001 - 2003   Výstavy a akce probíhající a chystané   Objednávky, vzkazy, názory Kazety pro domácí učení  
Velikonoční drátování kraslic 26. kurz
         pro pokročilé (P) i začátečníky (Z)
Jediná lekce do roka.


Lekce je určena všem nadšeným zájemcům o drátování kraslic, vedoucím kroužků, vychovatelům, učitelům, zájemcům o aktivní relaxaci i rekreační drátování. Budeme pracovat i se složitějšími vzory a vytvářet vlastní kreace i s korálky. Poprvé budou k dispozici také kachní a velké husí (bílé) skořápky, tmavé měděné i zlatavé mosazné dráty.
Nespočet vzorů (k nahlédnutí bude dokumentace česko-slovenského světového rekordu v počtu odrátovaných kraslic. Autor rekordu byl v Pelhřimově nominován na titul Rarita roku 2003).

Kurz vede:
Mgr. Petr Musil
Časový plán:
10 - 16 h, 1 lekce, 6 hodin.
Termín:
sobota 5. března 2005
Počet osob:
12 - 18, při naplněném kurzu rozhoduje datum platby.
Materiál:
Dráty jsou v ceně kurzu, s sebou asi 5 -10 vyfouklých a obarvených skořápek, nejlépe, tmavohnědých (v cibulových slupkách), Kdo chce, může si přinést drobné skleněné korálky. (kachní i husí skořápky lze dokoupit). Káva, čaj je v ceně, svačinu a přezutí s sebou.
Nářadí:
malé štípačky nebo starší nůžky.
Program:
Předpokládá se základní znalost dvou vzorů (síťový a sloupkový). Podle obrázků složitějších vzorů budeme tvořit různorodé varianty. Zkušenější mohou zkusit i drátování větších vajec.
Místo:
Zadní Třebaň leží v krásné krajině u Berounky mezi brdskými lesy a Českým krasem. Základní škola v Zadní Třebani, Školní ulice 219 je dostupná pražskou integrovanou dopravou z centra Prahy za 30 minut. Z nádraží po žluté turistické značce vlevo podchodem. Asi po 7 minutách přejdete potok, škola leží ve větší zahradě u potoka. Klikněte na mapu.
Spojení:
Vlak ČD, trať 171, Pha Smíchov 9,04 nebo 9,34, zpět 16,01 nebo 17,01 (stav 2004).
Ubytování:
Mimo letní sezónu volejte 257 721 307 hotel Mlýn, Zadní Třebaň nebo 257 721 810, hotel Grand Řevnice, smluvní cena, příjemný, ale vzdálenější.
Cena:
cca 66,- Kč/os/hod, celkem 400,- Kč, platí se předem, složenkou typu C na adresu: Petr Musil, Dobřichovice 629, 252 29. Organizace může zaslat objednávku, pošlu fakturu.
Informace:
na tel/fax: 257 712 292, http://www.dratenik.cz/, dratenik@volny.cz

                                  verze pro tisk:  

Přihláška na 26. kurs (Velikonoční drátování kraslic):
Jméno:
Adresa: Ulice:
Město:
PSČ:
E-mail:
Telefon:
Datum narození:
Profese:
 


  


 

Těším se na Vás

dráteník
Petr